برای استفاده از ویجت ابتدا باید در جار ثبت نام کرده و عضویت خود را فعال کنید. ثبت نام در جار رایگان و راحت است و از طریق بخش راهنما، می توانید با جزییات و نحوه ثبت نام در جار آشنا شوید.

برای ساخت ویجت، پس از ورود به حساب کاربری خود، به بخش “ویجت‌ها” در منوی کاربری، مراجعه کنید.

در این صفحه، می‌توانید از ویجت‌های پیشفرض ما استفاده کنید و یا ویجت دلخواه خود را با کلیک بر روی ساخت اولین ویجت، بسازید..

ویجت جار
ویجت جار: تصویر ۱

امکانات شما برای شخصی سازی ویجت جار به شرح زیر است:

 1. انتخاب منابع:‌ شما می‌توانید نشریاتی که تمایل دارید در ویجت شما نمایش داده شوند را انتخاب کنید. برای این کار بر روی دکمه‌ی انتخاب منبع کلیک کنید. در اینجا می‌توانید با کلیک کردن بر روی چک باکس کنار نام هر دسته‌بندی، تمام نشریات آن دسته را به یکباره انتخاب کنید یا نشریات مختلف در دسته‌بندی‌های متفاوت را با کلیک کردن روی چک باکس کنار نام هر نشریه، در کنار هم داشته باشید. در صورتی که هیچ منبعی از طرف شما انتخاب نشود، تمام نشریات موجود در جار در ویجت شما نمایش داده خواهند شد. همچنین اگر تنها یک منبع را انتخاب کنید، آرشیو سی روزه‌ی آن نشریه را در ویجت خود خواهید داشت. وقتی تمام نشریات مورد نظرتان را انتخاب کردید، بر روی دکمه‌ ادامه کلیک کنید.

  ویجت جار
  ویجت جار:‌ تصویر ۲
 2. تنظیمات نمایش ویجت: نمایش خودکار، نمایش تاریخ، نمایش عنوان، نمایش لوگو، نمایش کنترلر پخش خودکار، انتخاب یک تم رنگی و انتخاب نحوه نمایش را تغییر دهید و به صورت زنده خروجی ویجت خود را در پایین صفحه ببینید.
 3. انتخاب سایز ویجت: با استفاده از ابزار تغییر سایز، سایز ویجت خود را تنظیم کنید.پس از اتمام فرآیند شخصی سازی، در صورت تمایل نامی برای ویجت خود انتخاب کنید و  بر روی دریافت کد کلیک کنید.
  Jaaar_Widget-maker-help_img03
  ویجت جار:‌ تصویر ۳

   

  اکنون ویجت شما آماده است. کد ویجت جار به دو صورت Iframe و Javascript در اختیار شما قرار داده می‌شود که به تناسب نیازتان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

  با کلیک روی ” بازگشت به لیست ویجت‌ها”، میتوانید به ویجت‌های خود دسترسی داشته باشید. در لیست ویجت‌ها، نام ویجت، تاریخ و ساعت ساخت آن مشخص شده و می‌توانید ویجت را حذف یا ویرایش کرده، و یا با کلیک روی نشانک کد، کد ویجت خود را مشاهده کنید. توجه داشته باشید در صورت حذف یا ویرایش ویجت، تغییرات در تمام سایت‌هایی که از آن استفاده میکنند اعمال خواهد شد.